letnie perfumy Blush

W tropikalnych rejonach, do jakich od niedawna zalicza się Polska, trzeba schładzać się czym się da. Ja od kilku lat mam dobry patent na skwar: orzeźwiające mgiełki do ciała. W wysokich temperaturach nie ma nic lepszego dla higieny i lepszego nastroju. Oto dlaczego.

Kiedy spowija nas temperatura piekarnika, ubranie lepi się do ciała, a kąpiel nie załatwia sprawy, bo po pierwsze, w pobliżu nie ma łazienki, a po drugie po 5 minutach po kąpieli nie ma śladu, sprawę załatwia aromatyczna (lub termalna) mgiełka. To kosmetyk, który łączy zalety wody toaletowej, dezodorantu i lekkiego, pielęgnacyjnego balsamu do ciała. Dla mnie romans z mgiełką zaczął się od wycieczki do Azji i Eau de Jardins Clarinsa. Kupiłam ją tuż po wylądowaniu, już na lotnisku, i do dziś się z nią nie rozstaję.

fryzura na pazia Blush

Fot. IMAXTREE/Agencja Free

Na lato – lepsza od perfum

Zacznę od tego, że w lecie zapachowa lub nawilżająca mgiełka do ciała w lecie o niebo przewyższa wszelkie perfumy:
• jest zdrowsza, bo nie wchodzi w reakcję ze skórą i nie pozostawia plam ani przebarwień
• jest tańsza niż woda perfumowana lub perfumy
• mgiełka termalna chłodzi i nawilża, i daje nieopisane poczucie ulgi w skwarze
• działa jak dezodorant: niweluje wszelkie nieprzyjemne zapachy
• pachnie delikatniej niż wody perfumowane i toaletowe, więc możecie oblewać się nią bez ograniczeń
• poprawia nastrój – to sprawdzone, ziołowy lub cytrusowy zapach działa fitoterapeutycznie (łączy ziołolecznictwo + aromaterapię!)
• pielęgnuje i tonizuje skórę.

letnie perfumy Blush

Cytrusowa i orzeźwiająca Eau de Jardins, CLARINS, ok. 200 zł

Woda zapachowa Eau Dynamisante, CLARINS, 209 zł

Mgiełka, która pielęgnuje skórę

Jest jeszcze jeden dowód wyższości mgiełki nad perfumami, a mianowicie kwestia zdrowotna. Podczas gdy perfumy mogą w niebagatelny sposób zaszkodzić skórze (pozostawić trwałe przebarwienia i zadziałać fototoksycznie), to mgiełka jest neutralna i bezpieczna w słońcu.
Mgiełki często wzbogaca się o składniki pielęgnacyjne o bardzo szerokim spektrum działania. W przypadku mojej ukochanej Eau de Jardin Clarins są to np. nawilżający wyciąg z pączków buku czy wyciąg z czarnej porzeczki, który łagodzi podrażnienia. Z kolei inna odmiana wody Clarins, Eau Dynamisante, ma w sobie m.in. tonizujący wyciąg z korzenia żeń-szeń i zmiękczający wyciąg z aloesu.

fryzura na pazia Blush

Fot. IMAXTREE/Agencja Free

Woda zapachowa Eau Dynamisante, CLARINS, 209 zł


Mgiełka termalna do ciała marki Selvert Thermal zawiera aktywny biosacharyd, blokujący reakcje alergiczne skóry na czynniki zewnętrzne (zanieczyszczenia, składniki innych kosmetyków), poza tym wzmacniający wyciąg z kasztanowca (doskonały na naczynka), witaminy A, E, H i B5 oraz ujędrniający skórę peptyd CA-6 (dużo tego!). Z kolei Bielenda zapakowała do mgiełki w wartościowy hydrolat z liści zielonej herbaty – dzięki temu kosmetyk odżywia i koi podrażniony naskórek.

fryzura na pazia Blush

Fot. IMAXTREE/Agencja Free

Woda zapachowa Eau Dynamisante, CLARINS, 209 zł


Do twarzy szczerze polecam wodę termalną z rozświetlającą witaminą C z Selvert Thermal. Mgiełka Aqua Reotier L’Occitane z dodatkiem kwasu hialuronowego jest jak świeży prysznic: dobrze schładza i nawilża.
Polecam mgiełki, które pachną jedną, wyraźną ziołową lub cytrusową nutą. Tak jest w przypadku wegańskiej, lawendowej wody kwiatowej marki So’BIO etic. Cudownie ożywcza mgiełka Cytrusowa Werbena z L’Occitane ma w sobie dodatkowo energetyzującą i mocno odświeżającą nutę mentolową.

Woda zapachowa Eau Dynamisante, CLARINS, 209 zł

Odświeżająca mgiełka do ciała z solą i algami, Acqua Profumata, PUPA, ok. 64 zł

Mgiełka do włosów i ciała Cytrusowa Werbena, L’OCCITANE, 60 zł

Nawilżająca mgiełka do ciała, BIELENDA Tropic Vibes, 18 zł

Mgiełka z mleczkiem nawilżającym do ciała, SEPHORA COLLECTION, 30 zł

Mgiełka termalna do ciała, SELVERT THERMAL, 86 zł

Mgiełka nawilżająca Aqua Reotier, L’OCCITANE, 50 zł

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.