przeszczep włosów Blush by Lara A

Dostałam maila tej treści: „Ratunku, łysieję! Bardzo przerzedzają mi się włosy nad czołem. Myślę o przeszczepie. Proszę o informacje na ten temat!” Irena. A ponieważ o radę w sprawie utraty włosów prosi mnie coraz więcej osób, zwróciłam się do eksperta.

Wiadomości tej treści nie są wcale rzadkością. Kobiety (nie tylko mężczyźni) tracą włosy często i z zupełnie różnych powodów zdrowotnych. A ponieważ wiele z nich marzy o przeszczepie, lub tylko w tym zabiegu widzi ratunek, biegnę z tłumaczeniem, jak to z tym przeszczepem jest.
 
Na temat transplantacji włosów, przy okazji wprowadzenia na polski rynek najnowocześniejszego robota, który pomaga w tym zabiegu, rozmawiam z dr. nauk medycznych OLGĄ WARSZAWIK-HENDZEL, specjalistą dermatologiem-wenerologiem, lekarzem medycyny estetycznej z Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki ELITE w Warszawie:

Blush! – Czy przeszczep włosów może zrobić każdy, kto ma problem z włosami?

 
Dr. Warszawik-Hendzel  Otóż niezupełnie. Do zabiegu kwalifikują się pacjenci z łysieniem androgenowym, zarówno mężczyźni, jak i kobiety.
 
Blush!- A w innych przypadkach przeszczep jest możliwy?
 
Dr. Warszawik-Hendzel – Czasem transplantacja jest możliwa także w przypadku tzw. łysienia bliznowaciejącego. To rodzaj łysienia prowadzący do trwałej i nieodwracalnej utraty włosów. Włosy w objętych chorobą miejscach już nie odrastają. Właśnie w tych obszarach skóry możliwy jest przeszczep.
 
Blush!- A co z osobami, których włosy się przerzedzają? Czy oni mogą sobie „zafundować” przeszczep?
 
Dr. Warszawik-Hendzel – Przerzedzanie się włosów to pojęcie szerokie. Utrata włosów może być spowodowana szeregiem czynników i być wynikiem różnych chorób owłosionej skóry głowy. Stąd zawsze należy zasięgnąć konsultacji dermatologicznej i poznać przyczyny problemu. Wówczas lekarz może zastosować odpowiednie metody i leczenie.
 
Blush! – A wracając do przeszczepu, jakie kroki trzeba podjąć, aby go zrobić? Czy to procedura trudna i skomplikowana?
 
Dr. Warszawik-Hendzel – Do zabiegu wystarczą podstawowe badania krwi i brak przeciwwskazań. Zaś głównym przeciwwskazaniem jest nieprawidłowo zdiagnozowana choroba włosów. Stąd zawsze, zanim zdecydujemy się na przeszczep, musimy się skonsultować z dermatologiem. Inne przeciwwskazania to ciąża, karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, źle wyregulowana cukrzyca, stany zapalne owłosionej skóry głowy.
 
Blush! – Przeszczep włosów nie spowoduje, że znikną powody łysienia. To przecież nie jest lek. Czy równocześnie przed zabiegiem należy przeprowadzić całościowe leczenie, związane z łysieniem?
 
Dr. Warszawik-Hendzel – W Klinice Elite równocześnie z wykonaniem transplantacji włosów, czyli w przenośni „założeniem peruki”, prowadzimy leczenie pacjentów. Cały pakiet – „peruka” i leczenie – mieści się w ramach tej samej usługi i zawiera się w cenie zabiegu.
 
Blush! – Ile wobec tego kosztuje przeszczep włosów?
 
Dr. Warszawik-Hendzel – Ok. 15 tys. złotych. Jest to cena całości, czyli zabiegu wraz z leczeniem łysienia.
 
Blush!- Zadam jeszcze pytanie dość podstawowe i naiwne, ale potrzebne: czy przeszczepione włosy wypadają?
 
Dr. Warszawik-Hendzel – Nie. To dlatego, że pochodzą z części potylicznej. Nie bardzo wiemy – mówię o nauce – dlaczego, ale w okolicy potylicznej skóra ma mniej receptorów dla androgenów. To oznacza, że włosy w tym miejscu są odporne na działanie hormonów. Dlatego łysienie androgenowe ich nie obejmuje.
 
Blush! – A czy przeszczepione włosy mogą siwieć? Czy z wiekiem robią się cieńsze, słabsze?
 
Dr. Warszawik-Hendzel – Owszem, włosy przeszczepione zachowują się jak „normalne” włosy. Mogą więc siwieć i z wiekiem stawać się nieco cieńsze.
 
Blush! – Dziękuję bardzo za rozmowę.O NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ NA ŚWIECIE METODZIE PRZESZCZEPU WŁOSÓW PRZECZYTACIE TUTAJ:

PRZEŁOM w PRZESZCZEPIE WŁOSÓW – lepiej, pewniej, z pomocą… ROBOTA


 
…a SAM ZABIEG TEGO TYPU MOŻNA ZROBIĆ TUTAJ: Klinika Elite, Centrum Laseroterapii, ul. Złota 61 w Warszawie, https://www.elite.waw.pl/

Podobał wam się ten wywiad? Tutaj znajdziecie więcej:

NAJNOWSZE POSTY:

6 NOWYCH KREMÓW, idealnych dla CERY W MIEŚCIE

Różeniec górski – europejski żeń-szeń na SIŁĘ i STRES


INNE POSTY:

SUPERPLAN dla skóry po wakacjach


W SEKCJI „BLUSH POLECA”:

Pianka do mycia twarzy z WODĄ MORSKĄ, CICA i PROBIOTYKIEM, LIRENE


Drogie! Bądźcie ze mną na Facebooku, czyli TU… To dla mnie ważne, bo daję z siebie wiele i jeśli Wam się podoba to, co piszę, to będzie to znak, żebym tutaj była i trwała 🙂

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.