kosmetyki włosy matowe BLUSH

MLECZNA TERAPIA dla matowych włosów

Trzy składniki – mleko, miód Manuka i ceramidy, czyli trio nie do odparcia – znalazły się w nowej, nabłyszczającej serii kuracji dla włosów matowych L’Biotica Professional Therapy Milk. To istne niebo dla włosów.

Szampon, odżywka i maska z serii Milk Therapy pachną niebem: aksamitnym mlekiem, lodami waniliowymi, karmelem. Zawarte w nich proteiny mleka, niezwykły australijski miód Manuka (jako pierwsi odkryli go Maorysi dla celów leczniczych) i ceramidy nie mają sobie równych w nawilżaniu i wygładzaniu suchych, matowych pasm. Jeśli potraktujemy kurację kompleksowo, kruche i szorstkie włosy szybko staną się mocniejsze, gładsze, przestaną się plątać. Preparaty (jak wszystkie kosmetyki L’Biotica, która należy do firm wyjątkowo rzetelnych i konsekwentnych) mają jakość, porównywalną z tymi dwa razy droższymi. I są supermiłe w użyciu
 

kosmetyki włosy matowe BLUSH

Seria Milk Therapy, L’BIOTICA


Szampon, odżywka i maska przypominają lody waniliowe i obłędnie pachną mlekiem z karmelem (bez tego chemicznego zapaszku, jaki wydzielają syntetyczne składniki). Zresztą, opakowania nawiązują do słynnej fioletowej krowy z czekolady Milka (mam nadzieję, że nie popełniam faux-pas, mówiąc o tym skojarzeniu).
 

kosmetyki włosy matowe BLUSH

Maska z serii Milk Therapy, L’BIOTICA, 32 zł


A teraz coś o składnikach:

Gładkie jak… miód

Miód manuka to chyba najdroższy miód świata. Ma wyjątkowe właściwości lecznicze, jest pozyskiwany z pyłku kwiatów krzewów herbacianych manuka, rosnących wyłącznie w Nowej Zelandii. Sprawdza się w pielęgnacji i leczeniu skóry oraz pielęgnacji włosów, dyscyplinuje nawet te ekstremalnie przesuszone. Nawilża je, zapewnia idealną gładkość i miękkość na całej długości.
 

kosmetyki włosy matowe BLUSH

Szampon z serii Milk Therapy, L’BIOTICA, 29 zł

Odżywka Milk Therapy, L’BIOTICA, 29 zł

Proteiny mleka jak ochronna tarcza

Proteiny czyli białka, odpowiadają za produkcję elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego, czyli tych wszystkich składników, które w naszym organizmie są odpowiedzialne za gęstość, elastyczność i nawilżenie skóry. Proteiny są również naturalnym budulcem włosów – sprawiają, że są sprężyste i gładkie. Natomiast dostarczone w kosmetykach proteiny mleka zatrzymują wodę, zapobiegając ponownemu przesuszeniu włosów. Domykają łuski włosów i zwiększają ich odporność na wpływ szkodliwych czynników (jak częste suszenie, suche powietrze czy twarda woda).

kosmetyki włosy matowe BLUSH


Jeśli macie suche włosy, polecam potraktować kurację kompleksowo i użyć całej serii na raz. Szamponem możecie myć głowę nawet codziennie, odżywka – po każdym myciu, a maska – 2-3 razy w tygodniu. To rzetelne, dobre kosmetyki, które pomogą przywrócić włosom dobrą kondycję.
 
Kosmetyki do włosów z linii L’biotica Professional Therapy Milk dostępne są w sieci Rossmann oraz w autoryzowanym sklepie L’biotica www.biutiq.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.