modelki zdjęcia Blush by Lara A

Najpiękniejsze zdjęcia modelek zza kulis pokazów to portrety. Co ciekawe, niektórych nigdzie nie zobaczycie – dlaczego, tłumaczę w tekście. To prawdziwe dzieła sztuki, więc postanowiłam je wydobyć i pokazać. Tak powstała Galeria Czarno-Biała. Tylko spójrzcie!

Oto najpiękniejsze zdjęcia – portrety modelek zza kulis światowych pokazów mody. Wybrałam je według klucza „czarno-białego”. Są magnetyczne, finezyjne, niesamowite. Zapraszam.


Fotografowie w trakcie organizacji pokazów mody mają ręce pełne roboty. Na zamówienie agencji prasowych fotografują modelki, ubrania i wszystko, co dzieje się za kulisami. Potem te zdjęcia kupują magazyny i blogerzy, tacy jak ja. O tym, jak się to wszystko odbywa, pisałam TUTAJ, w tekście „Za kulisami pokazów mody”.

Te wszystkie zdjęcia, zrobione w czasie przygotowań do pokazu mody, znajdujecie potem jako ilustracje artykułów o modzie, urodzie, z reguły w pismach kobiecych, ale też (rzadko) na blogach takich, jak ten. Jednak najpiękniejsze i najciekawsze zdjęcia – portrety modelek i w ogóle najbardziej odjechane, inspirujące fotografie zza kulis – nie trafiają zazwyczaj ani do luksusowych pism, ani na skromniejsze łamy pism dla kobiet czy blogów. Dlaczego?

Już Wam tłumaczę: pisma modowe (jak Vogue, Elle, Glamour, a nawet Claudia) robią własne sesje „okładkowe”. Ponadto, aby zilustrować swoje artykuły, wykorzystują zdjęcia, które w jakiś sposób nawiązują do tematu, np. „pielęgnacji włosów”, „modnych spódnic”, czy „ochrony przed słońcem”. Dlatego zazwyczaj nawet najpiękniejszy portret (jak te pokazane tutaj) jest bezużyteczny – bo nie nawiązuje do tematu tekstu. A w dodatku jest zbyt „artystyczny”. Proste.

Jest z takimi zdjęciami jeszcze jeden „problem” – są zbyt oryginalne, niezwykłe, za mało
schlebiają powszechnym gustom. Fotografie z najnowszych pokazów są drapieżne, budzą mieszane uczucia. Moda ostatnich lat nie jest jednoznacznie piękna – bywa ciekawa, ale na granicy zrozumiałej i łatwej estetyki. Dlatego pisma, chcąc się sprzedać, odrzucają je jako „sztukę”.

Na większości blogów, nawet najbardziej niezależnych, nie znajdziecie tych portretów z jeszcze innego powodu – ponieważ trzeba je kupić. A blogerzy nie chcą mieć dodatkowych wydatków, więc bazują na własnych zdjęciach. Takie portrety, choćby były najpiękniejsze, czekają więc schowane, aż odkryje je ktoś taki, jak ja, Lara A. 🔥⚡

A TERAZ ZAPRASZAM WAS DO GALERII CZARNO-BIAŁEJ (kliknij w każde zdjęcie, aby je powiększyć) :

Pod każdym zdjęciem jest projektant, dla którego były robione portrety modelek tuż przed wyjściem na wybieg:
Jak podobała się Wam GALERIA CZARNO-BIAŁA?

Jeśli lubicie piękne zdjęcia i doceniacie te portrety, dajcie mi znać! Powiedzcie, który z portretów zrobił na Was największe wrażenie?

modelki zdjęcia Blush by Lara A

Pokaz Haidera Ackermanna

Zdjęcia: IMAXTREE/Agencja Free

DZIEWCZYNY! Zapraszam Was do czytania strony Blush! o urodzie, zdrowiu, modzie i życiu.
🌟
PODOBNE TEKSTY:

SKROMNOŚĆ i NOWY LUKSUS: moda na czas ZMIANY ŚWIATA


INNE POSTY:

CZARNUSZKA KONTRATAKUJE, czyli jak wzmocnić ODPORNOŚĆ

3 ŚWIETNE ZABIEGI NA WŁOSY, które zrobisz BEZ FRYZJERA


Drogie! Bądźcie ze mną na Facebooku, czyli TU… To dla mnie ważne, bo daję z siebie wiele i jeśli Wam się podoba to, co piszę, to będzie to znak, żebym tutaj była i trwała 🙂

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.