eksperyment dla dzieci Blush

Czy puszczaliście kiedyś butelce wody fugę Bacha? A próbowaliście krzyczeć…. na ryż?? Od tej pory uważajcie, co mówicie przy Waszym jedzeniu. Woda, ryż, rosnące ciasto czy chleb reagują na wszystko, co dzieje się wokół. Zresztą, co ja będę opowiadać. Zróbcie w domu prosty eksperyment i przekonajcie się, jaką wielką moc sprawczą mają nasze słowa.

Eksperyment „ryżowy” to najlepszy z najlepszych pomysł na odkrywanie świata, kiedy właśnie siedzicie bezczynnie w domu (nie wiem, czy tak się da, ale…). To bardzo pouczający eksperyment dla dzieci: pokazuje, jak POTĘŻNĄ moc mają gesty, postawy wobec siebie i wypowiadane słowa. Warto!

RYŻOWY EKSPERYMENT DLA DZIECI I DOROSŁYCH:

1.

Bierzecie trzy czyste, szklane słoiki i napełnijcie je równymi porcjami ugotowanego ryżu 🥛🥛🥛.

2.

Zaklejacie słoiki taśmą, żeby nie dostało się do nich powietrze.

3.

Na słoikach piszecie (lub naklejcie kartkę z napisem) kolejno: na pierwszym słoiku „Miłość”, na drugim „Nienawiść”, na trzecim „Nic” (lub „Obojętność”).

4.

Przez kolejne dni i tygodnie (może to trwać nawet dłużej) „traktujcie” słoiki stosownie do napisu:
– na pierwszy patrzycie z czułością i miłością (możecie coś miłego do niego mówić)
– drugi słoik „traktujecie” źle
– trzeci słoik konsekwentnie ignorujecie.

5.

Obserwujecie, co się dzieje z ryżem.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, rezultaty będą zdumiewające!

O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

Zaczęło się od tego, że Dr Masaru Emoto, japoński badacz i pasjonat, badał – z pomocą najlepszych mikroskopów – zamarzające kryształy wody. Ku jego zdumieniu, podczas eksperymentów okazało się, że w zależności od tego, czy jest to woda źródlana, chlorowana, czy kranówka, powstaje całkowicie inne formy kryształów. Źródlana woda tworzyła zapierające dech w piersiach, koronkowe sześciokąty; woda pochodząca z rzek, sztucznych zbiorników oraz stojąca (np. ze stawów lub rzek przy zaporach) stworzyła formy nieregularne, o wiele mniej harmonijne. Najgorzej wyglądały formy kryształów chlorowanej wody pitej. Były pozbawione symetrii, zbudowane jakby ze strzępów. Poharatane, dziurawe formy kranówki z Berlina, sfotografowane przez Dr Emoto, dały wyraźny sygnał: to nie jest dobra, zdrowa woda i to nie są sprzyjające warunki.
 

eksperyment dla dzieci Blush

Ta odezwa pojawiła się na stronie Masaru Emoto na Facebooku w związku z epidemią koronawirusa

WODA WIDZI I SŁYSZY

Wniosek dr. Emoto brzmiał: woda reaguje na bodźce z otoczenia i „programuje się” tymi pozyskanymi informacjami. Przy czym, reaguje nie na ruch czy hałas, lecz na… jakość otoczenia. Eksperymenty tego Japończyka zahaczają o metafizykę, ale są – przynajmniej zdaniem niektórych – naukowym faktem. Na kolejny pomysł, by kryształy wody „wystawiać” na działanie muzyki wpadł współpracownik dr. Emoto, „fotograf” wody doktor Ishibasi. Do pierwszych eksperymentów naukowcy użyli muzyki klasycznej. Potem eksperymentowali z chorałami gregoriańskimi, recytowanymi sutrami buddyjskimi i muzyką popularną oraz heavy metalem. Rezultaty były zadziwiające: najpiękniejsze, regularne kryształy powstawały pod wpływem muzyki klasycznej. Najbrzydsze, „porwane” – pod wpływem heavy metalu!
 
Następnym krokiem w badaniach Dr Emoto były słowa. Badacz poddawał wodę działaniu słów pozytywnych i negatywnym wydźwięku, takim jak „miłość”, „piękno”, „pokój”. Po „pokazaniu” wodzie napisanych na kartkach słów „pokój”, „miłość między małżonkami”, „wdzięczność” powstały piękne, finezyjne kryształy. Gdy zaś napisano słowa „dureń” czy „demon”, woda zareagowała całkowicie rozbitą strukturą.
 

eksperyment dla dzieci Blush

Mówcie do siebie z czułością! Woda i wszystko wokół słucha!

ZAPROGRAMUJ SWOJE JEDZENIE

Biolog Rupert Sheldrake mówi o istnieniu tzw. pola morfogenetycznego, przechowującego informacje w formie drgań. Takie pole ma każde słowo, myśl, zdarzenie. Jeśli wypowiadamy słowo, otoczenie natychmiast je zasysa. Gdy więc „myślimy” albo wypowiadamy jakąś myśl, wówczas wzorzec drgań, charakterystyczny dla tej myśli, zostaje zaabsorbowany przez wodę w naszym organizmie. A także nasze najbliższe otoczenie. „Dźwięk jest drganiem, wibracją”, tłumaczy w jednej ze swoich książek dr. Emoto, „a woda jest w stanie na wszelkie drgania reagować i to, co jej przekazujemy w formie słów czy dźwięków, notuje we własny, specyficzny sposób”.
Dlatego, skonkludował Dr Emoto (zmarł w 2014 roku), tak ważne jest, by kontrolować to, co się przyjmuje z otoczenia. Radzi pozytywnie myśleć i używać pozytywnych słów. Oraz samemu „ładować” swoją butelkę kranówki, choćby… nagraniem CD z dźwiękami szumiącego potoku czy amazońskiej dżungli. W ten sposób możemy programować także nasze jedzenie. To właśnie dlatego, jakby to przeczuwając, nasze prababki chodziły wokół rosnącego ciasta drożdżowego i dzieży w chlebem na paluszkach!!!

A CO Z RYŻEM?

Nasz ryż w trzech słoikach zrobi dokładnie to, co woda z doświadczeń Dr Emoto: przyjmie emocje i energię, jaką mu wyślemy. „Ryżowy” eksperyment został przeprowadzony w 2010 r. (stronę na FB, gdzie został opisany, wraz ze zdjęciem słoików z ryżem, ZNAJDZIECIE TUTAJ), pokazując dokładnie takie rezultaty, jak kryształy wody. Najgorzej ryż zareagował na słowa nienawiści (zrobił się prawie czarny). Na miłość zareagował, pozostając w czystym, wyjściowym stanie. Na obojętność – zepsuł się tylko trochę.
 

eksperyment dla dzieci Blush


 
Spróbujcie teraz, w tym wielkim czasie resetu, zrobić „ryżowy” eksperyment z dziećmi lub przynajmniej się nad tą sprawą zastanowić. Bo jeśli woda czy ryż reagują na słowa i emocje, to może w ten sam sposób działają one na wszystko wokół nas? Może warto przełożyć to na refleksję, jak zwracamy się do siebie i do świata? Czy nasze myśli i słowa naprawiają „wodę” w naszym organiźmie? Czy poprawiają kondycję ludzi wokół nas i nas samych? czy jesteśmy dobrzy? Słowa mogą leczyć i eksperyment ryżowy jest najlepszym dowodem. Nie ma lepszego czasu, niż teraz, by o tym pomyśleć. A dlaczego teraz jest odpowiedni czas na takie przemyślenia? Przeczytajcie o tym TUTAJ.
 
DZIEWCZYNY! ZAPRASZAM NA CIĄG DALSZY CYKLU „KWARANTANNA, CZYLI CO ROBIĆ, ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ?”. A TUTAJ ZNAJDZIECIE DZIEŃ 1:

CO ZE SOBĄ ROBIĆ, żeby nie zwariować? DZIEŃ 1: JOGA ONLINE

A TYMCZASEM ZAJRZYJCIE NA BLUSH!

MOŻE ZAINTERESUJĄ WAS MOJE REFLEKSJE NA CZAS KWARANTANNY:

Nie rób NIC i ocal swoje ŻYCIE


ALBO OBEJRZYJCIE ZDJĘCIA I POZNAJCIE HISTORIE ZZA KULIS WIELKICH POKAZÓW MODY:

ZA KULISAMI pokazów mody – ZDJĘCIA! Cz.1


ALBO ZAJRZYJCIE DO DZIAŁU O PIELĘGNACJI:

HAPPY SCALP, czyli kuracja dla SKÓRY GŁOWY


I nie zapomnijcie polubić moją stronę na Facebooku, znajdziecie ją TUTAJ!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.